USA Visitor Visa

AMERİKA’YA SEYAHAT

İnternet sitemizde Amerika için vize başvuru süresi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Amerika’ya vize alırken başvuru süreci hakkında tüm bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Yakın gelecekte Amerika’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize başvurusunda bulunmadan once “Amerika Turist Vizesi Başvuru Kılavuzu”nu indirmenizi öneriyoruz. Amerika’ya seyahat plan yapmayı gerektiriyor. Geçerli bir pasaporta ve geçerli bir Amerika Vizesi’ne sahip olmanız gerekiyor. Vize başvurunuzun reddedilmesi ihtimali karşısında seyahatinizi planlamadan once Amerika vizesi için başvuru yapmanızı öneriyoruz. Böylece kesin planları yapmadan önce tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünü ziyaret ediniz.

AMERİKA TURİST VİZESİ HAKKINDA

Birleşik Devlerler vizesini alma ya da Vize Muafiyet Programı’nı öğrenme Amerika’ya ziyaretin ilk aşamasıdır. Vize başvuru süreci, elçilik için toplamanız gereken belgelere gore aylarca sürebilir. Amerika Turist Vizesi (B1 ve B2 vizeleri) normalde 10 sene geçerlidir ve vize sahipleri başka işlem gerekmeden ülkeyi bir çok kez ziyaret edebilir. Eski pasaportunuzun geçerli bir vizesi olması halinde bunu yeni pasaportunuza dahil ederek Amerika’ya seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Amerika’ya seyahat ederken lütfen şu önerileri aklınızdan çıkarmayın:

  • Vizeniz onaylanmış olmalı
  • Pasaportunuz Amerika’ya ayak basacağınız ilk günden itibaren 6 ay geçerli olmalı
  • Vize gereksinimlerini anlamanız Birleşik Devlerler Elçilik ve Konsolosluğu’nda sorun yaşamanızı engelleyecektir
  • Amerika’da kalmanız için verilen süreyi aşmayın
  • Amerika ‘dan ayrılırken bunu bildirmeyi unutmayın

İNTERNET SİTEMİZ

Bu internet sitesi Amerika ‘ya seyahat, vize başvurusu hakkında bilgiler içeriyor. Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular ya da Bize Ulaşın bölümlerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında 59.95 $ karşılığında Amerika Turist Vizesi Başvuru Rehberi’ni indirmenizi sağlıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi için Gizlilik Poliçesi ve Kullanım Koşulları sayfalarını ziyaret ediniz.

Yasal Uyarı: Bu internet sitesi özel bir şirket tarafından yönetilir ve Amerika Elçiliği ya da Konsolosluğu ile bir bağlantısı yoktur. Daha fazla bilgi için Gizlilik Poliçesini ve Hizmet Sözleşmesini ziyaret ediniz.